
Tablă Bilka Clasic

Specificații
Garanție producător
* Garanția variază în funcție de finisaj și grosime
Prețuri pe lungimi standard
Tabla se poate comanda la orice lungime între 0.5 m și 7 m. Mai jos sunt prețurile orientative pentru lungimile standard. Prețul per bucată = preț/m² × lățime totală (1.2 m) × lungime.
| Lungime (m) | Preț / bucată (RON) |
|---|---|
| 0.5 m | 21.23 RON |
| 0.85 m | 36.08 RON |
| 1.2 m | 50.94 RON |
| 1.55 m | 65.80 RON |
| 1.9 m | 80.66 RON |
| 2.25 m | 95.52 RON |
| 2.6 m | 110.37 RON |
| 2.95 m | 125.23 RON |
| 3.3 m | 140.09 RON |
| 3.65 m | 154.95 RON |
| 4 m | 169.80 RON |
| 4.35 m | 184.66 RON |
| 4.7 m | 199.52 RON |
| 5.05 m | 214.38 RON |
| 5.4 m | 229.24 RON |
| 5.75 m | 244.09 RON |
| 6.1 m | 258.95 RON |
| 6.45 m | 273.81 RON |
| 6.8 m | 288.67 RON |
️ℹ️ Prețurile includ reducerea de 5% aplicată comenzilor de minimum 5000 RON.
ℹ️ Tabla poate fi tăiată și la lungimi intermediare — lungimea exactă se alege la comandă.
Descriere
Țigla metalică CLASIC este profilată din oțel de grosime între 0,40 și 0,60 mm, zincat (Z225-Z275)
Acest tip de țiglă metalică este cel mai des utilizat, seamănă cu țiglele clasice și se folosește în special la construcțiile cu regim rezidențial. Țigla metalică CLASIC se produce într-o gamă variată de nuanțe.
Panourile de țiglă metalică se pot livra cu lungimi cuprinse între 500 mm și 7000 mm.
Detalii tehnice

| Material | Tablă din oțel, zincată pe ambele părți protejată cu poliester |
| Grosime nominală | 0,4 - 0,6 mm |
| Lățime totală | 1200 mm |
| Lățime utilă de acoperire | 1120 mm |
| Lungimea modulului | 350 / 400 mm |
| Înălțime totală | 40 mm |
| Greutatea pe suprafață | 3 - 5 kg / mp |
| Înclinația minima | 8° dacă nu sunt necesare îmbinări diagonale / 14° în cazul îmbinărilor diagonale |
